NİÇİN EVET
Fatih SERTTAŞ

NİÇİN EVET

Bu içerik 131 kez okundu.

AK Parti kurulurken baronlar önüne pek çok engel koyar. İlk iş olarak da Erdoğan'ı hapse yollar. Elinde bunlarla başa çıkacak güç olmayan Erdoğan uzlaşmayı dener.

Bir süre onlarla birlikte görünür. Hatta Muhsin Başkan'a yol arkadaşlığı teklif eder. Muhsin Bey "Fil ile yatağa giren ezilir" diyerek teklifi reddeder.

Erdoğan tek başına yürür. 2002 de başladığı yolculukta demokrasi ve hukuk standartlarını yükseltmek için Avrupa Birliğini hep gündemde tutar.

2006’ dan sonra vesayet baronları ile yavaş yavaş yolları ayırır. Bunun üzerine 2007 de ona Cumhurbaşkanını seçtirmezler 367 krizi çıkarırlar. Etrafını AYM ile kuşatırlar. Bu kuşatmayı Cumhurbaşkanını halk seçsin diye referanduma götürür ve halkın %68 desteğini arkasına alarak kırar.

MHP nin desteği ile Abdullah Gül zar zor Cumhurbaşkanını seçilir

27 Nisanda E muhtıra verirler. 2008 de partisini kapatmaya kalkarlar. 2009 da Emine Erdoğan Gata'nın kapısından kovarlar. Bu derin kuşatmayı yarmak için vesayet organları olan HSYK ve AYM ye 2010 da referandum ile ayar vermeye çalışır.  Yağmurdan kaçarken doluya tutulur. Bu kurumlar daha tehlikeli bir vesayet aparatı olan FETÖ'ye geçer

Bu saatten sonra Fetö operasyonları başlar. Yargı ve emniyet %80 ellerine geçer. Gizliden yürüyen kavga 2012 Hakan Fidan operasyonu ile açığa çıkar. 2013 te Gezi olayları ile indirmeye çalışırlar. Halka koşar.

Millet 300 bin kişi ile Fas dönüşü onu Esenboğa'da karşılar. Ardından 2 milyon kişi ile Kazlıçeşmede miting yapar derken saldırının en aşağılık olanı gelir. 17 - 25 Aralık. Onu hırsızlıkla suçlarlar haysiyet cellatlığı yaparlar. Yılmaz. Her sıkıştığında millete koşar. Hırsız naralarının ortasında, stadyumlarda küfür yiyerek 2014 yerel seçimlerine girer.

Anketçilerin %25 verdiği seçimden %42 ile çıkar. Yine hırsız söylemlerinin gölgesinde 2014 cumhurbaşkanlığı seçimine girer. Anketlerde %57 görünmesine rağmen %52 alır. İşi garanti gören seçmenin %5 i tembellik edip sandığa gitmez. Saydıklarım uğradığı saldırıların yüzde biri değil. Eğer Vicdan Varsa Bu Adama Bir Oy Borcunuz Var”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aksu'da yaz hazırlığı başladı
Aksu'da yaz hazırlığı başladı
Kazancılar caddesi yenileniyor
Kazancılar caddesi yenileniyor