Advert
YGS SINAV SAATİ UYGULAMASINA HALKIN TEPKİSİ
Köksal Şeker

YGS SINAV SAATİ UYGULAMASINA HALKIN TEPKİSİ

Bu içerik 153 kez okundu.

Sevgili gönül dostlarım öncelikle hepinizi en kalbi duygu ve düşüncelerle saygı ve muhabbetle selamlıyorum.

        Kıymetli kardeşlerim geçtiğimiz pazar günü ygs sınavı yapıldı. Öğrenci kardeşlerimiz bir yıldır bu sınava gecesini gündüzüne katarak hazırlanmışlar ve sınav günü gelip çattığında bütün aile bireyleri gibi bizde heyecanla hazırlığımızı yapıp, kızımın sınava gireceği okula gittik. Sınavın başlamasına yarım saat kala okulun bahçesinde beklemeye başladık.

 Sınava giriş saati yani içeri alınma saati 09:45 sınavın başlama saati  ise 10:00 da idi bütün öğrenciler gelmiş okulun bahçesinde  sınava girmek için bekliyorlar. Zaman doldu içeri alınmaya başlandı.

        Zaman dolmak üzere iken koşarak gelen bir öğrenci kardeşim sınava girmek için okulun girişine yaklaştı, belkide 1 dakika yada yarım dakika kaldı okul görevlileri öğrenci kardeşimizi okula almadılar. Vakit tamam içeri alamayız dendi ve o anda öğrenci kardeşimiz büyük şaşkınlıkla etrafa şöyle bir bakıp üzüntü ile orayı terk ederek gitti. Ben buna şahitlik ederken, hayretle şaşkınla izlemek zorunda kaldım.

         Şimdi o, öğrenci kardeşimiz belki trafiğe yakalandı, belki elinde olmayan sebeplerle geç kaldı yalnız 1 dakika ile sınava alınmadı. Bu öğrenci kardeşimizin 1 yılı heba olup gitti. Bu öğrenci kardeşimiz tekrar 1 yıl bekleyecek dershaneye gidecek tekrar ücret ödeyecek, belki de imkânı olmayacak yazık değil mi? birazcık esnek olunsaydı bu gençlerinde hayalleri yıkılmayacaktı. 

        ÖSYM’nin böyle bir uygulama yapmasına bir anlam veremedim. Bunun dikkate alınmasını böyle bir yanlışa tekrar düşülmemesini arzu ediyoruz. Bu uygulamanın Türkiye genelinde olduğunu yazılı ve görsel medyadan öğrenmiş bulunmaktayım. Üzüntümü dile getirerek yetkililerden biraz daha esnek olmalarını arzu ediyor, bununla ilgili aksaklıkların giderilmesi kanaatini taşıyarak; hepinizi Allah’a emanet ediyorum.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sivas Halkı Mevlana tünelinde il protokolü ile birlikte iftar açtı
Sivas Halkı Mevlana tünelinde il protokolü ile birlikte iftar açtı
Sivas'ın stratejik planını öğrenciler sergiledi
Sivas'ın stratejik planını öğrenciler sergiledi