Advert
Advert
İNSAN ZAMANI DURDURMAK İSTEDİĞİ YERE AİTTİR
Şerife AYDIN

İNSAN ZAMANI DURDURMAK İSTEDİĞİ YERE AİTTİR

Bu içerik 358 kez okundu.

 

Nasıl bir şey bu biliyor musun? Hani karanlık bir gecede ıssız bir yokuşu tek başına inerken bir köşeye dönersin de deniz çıkar ya karşına.. Sonra o denizde bir gemi belirir. Şıkır şıkır ışıklarla geçip gider. Sen sevinirsin, hiç nedensiz ama.. Sonra için kıpırdar ya hani... Öyle işte.

Seni tanıdığımdan beri bir gemi geçiyor içimden. Hep ama...

Tam da bu evet. Gelmenle tamamlandı tüm boşluklar. Meğer senden önce ne çok eksikmiş her şey. Huzur, mutluluk, aşk, sevgi gibi tüm kavramlar seninle değer buluyor. Adın geçince içimde bir şeyler kımıldıyor. Sebepsiz gülerken buluyorum kendimi. Aklım, hayalim, düşüncelerim öyle seninle dolu ki. Başkasına senin adınla seslendiğim dahi olabiliyor. Hayattaki en büyük şans; yüreği güzel bir adama rastlamak, en güzel hediye de yüreği güzel bir adamın sevdiği kadın olmakmış, evet. Sana her sarıldığımda dünyanın geri kalanını unuttuğumda anladım. İlk defa aşık olmuyorum ama bu defa çok farklı. Kalbimle, beynimle, ruhumla kısacası tüm uzuvlarımla seviyorum seni be adam. Tüm beğenmediğim huylarına rağmen, kabul ediyorum, seni sen yapan tüm özelliklerinle seviyorum. Ne kadar kırgın olursam olayım bir "merhaba" na yeniliyorum. Buzlarla ördüğüm duvarlar sen sarıldığında eriyor. Sen gelince güneş açıyor. Kalbim böyle atmayı unutmuştu; sen geldin. Mucize gibi, hayat gibi. Sen benim bütün bekleyişlerime değdin. Başımı omzuna koyduğumda hissettiğim huzurun tarifi imkansız. Daha önce hiç yaşamadığım, hissetmediğim, bilmediğim tarifi zor duygular...

"Sevecekseniz eğer bir adamın nezaketini, centilmenliğini, vicdanını sevin... Çünkü gün gelir parası tükenir, yakışıklılığı gider, kariyeri biter ama centilmenliğin asla modası geçmez ve  NEZAKET bir erkeğe en çok yakışan aksesuardır..." 

Birden çok neden olmalı onu sevmeniz için. Yitirilen şeyler olduğunda kalanlara tutunabilmek için bir çok nedene ihtiyaç duyar insan. En çok merhametini seviyorum senin. Üşütme, kalın giyin, hasta olacaksın diye korkmanı seviyorum. Beni merak etmeni seviyorum. Başıma bir şey gelmiş olmasından korkup aramanı seviyorum. Beni korumanı, sahiplenmeni en çok da kıskanmanı seviyorum.

Zaman dursun istiyorum. Öylece kalalım. Aynı sabahlara uyanmak aynı düşleri görmek istiyorum seninle... Seni sevmek diyorum… Ne güzel şey, ne özel…

Ve ben nasıl şanslıyım. Beni bulduğun için, yüreğine, kalbine beni sığdırdığın için,

beni sol yanında uyuttuğun için…

İyi ki varsın sevgilim,

İyi ki varsın…

Şerife AYDIN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
22.06.2017 Perşembe günü aramızdan ayrılanlar
22.06.2017 Perşembe günü aramızdan ayrılanlar
Sivas'ın stratejik planını öğrenciler sergiledi
Sivas'ın stratejik planını öğrenciler sergiledi