Advert
ABDEST ALIP ŞEHADETE GİDEN BİR MİLLET İÇİN NE YAPILABİLİR?
Mustafa TUNCER

ABDEST ALIP ŞEHADETE GİDEN BİR MİLLET İÇİN NE YAPILABİLİR?

Bu içerik 313 kez okundu.

Ülkemizin birlik ve beraberliği için tarihin her döneminde vatanını canından aziz bilen kahraman Milletimiz, kendisine bırakılan emanete, türlü fedakârlıklarla her zaman sahip çıkmıştır.

Türkiye’nin dostundan çok düşmanı var. O halde bizim bizden başka dostumuz yok. Bu sebeple birbirimizin kıymetini bilmeliyiz. Dostumuz gibi görünen, müttefikimiz olduğunu iddia eden kan emicilerin, Irak ve Suriye’de neler yaptığını her gün yüreğimiz sızlayarak öğreniyoruz.

Biz, “Sana ihtiyacımız var” denildiğinde hiçbir şeyi hesap etmeden ve ardına bakmadan koşan bir milletiz. Yüreğinde iman ve vatan sevgisi olan her vatan evladı, ülkemizin birliği ve dirliği için türlü fedakârlıları yapmaya hazır birer nefer gibidir

Her zaman ve her şartta nöbet tutan bir asker gibi yeri ve zamanı geldiğinde vatan namusunu koruyan bu asil Millet, her türlü övgü ve değere layıktır. Asgari ücretli, emekli, çiftçi, esnaf ve öğrenci; velhasıl vatansever-vatan evlatlarına verilebilecek en büyük müjde, idam yasasının yeninden ve biran evvel çıkarılmasıdır. Ülkemizin huzur ve güvenliğinin en önemli teminatı, idam cezasının infazıdır.

Diğer yandan sosyal ve ekonomik olarak her zaman daha iyi şartlarda yaşamayı hak eden Milletimiz, her zaman el üstünde tutulmalı, özellikle asgari ücretli ve emeklinin geçim standartları mümkün olduğunca artırılmalıdır.

Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2017 yılında belirlenecek yeni asgari ücreti tespit ederken, kendisine ihtiyaç duyulduğunda hiçbir şeyi bahane etmeden, canını vermekten çekinmeyen ve bu haliyle her seferinde güven imtihanını başarı ile geçen kesimlere yönelik standartların üstünde bir artış sağlamalıdır.

İşveren kesimi biraz fedakârlıkla daha az kazanmalı, küçük ve orta işletmeli işletmeler de desteklenmek suretiyle bu kez tercih edilen asgari ücretli olmalıdır. Abdest alıp şahadete gitmeye hazırlanan bir Millet için daha başka ne yapabiliriz? En önemli önceliğimizden biri olmalıdır.

[email protected]

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kamu da mesai Çarşamba günü başlıyor
Kamu da mesai Çarşamba günü başlıyor
Milyonlarca kişinin yüzü bayramdan sonra gülecek? Taşeron işçiler için hazırlanan çalışma tamamlandı.
Milyonlarca kişinin yüzü bayramdan sonra gülecek? Taşeron işçiler için hazırlanan çalışma tamamlandı.