Advert
Advert
Advert

PTT'den kişiye özel pul...

Resmini getir pul olarak sevdiklerine gönder

PTT'den kişiye özel pul...
PTT'den kişiye özel pul... Ali CANİKLİGİL
Bu içerik 106 kez okundu.

PTT Genel Müdürlüğünün, mektup ve pullara ilgiyi artırmak üzere başlattığı ''kişisel pul'' uygulaması, Sivas’ta birçok kesim tarafından ilgi görüyor.

PTT'nin, Türk pulculuğuna yeni bir boyut getirmek amacıyla 2005 yılında başlattığı kişisel pul uygulamasına ilgi her geçen gün dahada artıyor. Müşterilerin istedikleri objeleri pullara yansıtmaya başlayan PTT Genel Müdürlüğünün yaklaşık 12 yıldır verdiği bu hizmete Sivas’tan da yoğun ilgi var.

Firmaların özellikle markalarının reklamlarını yapmak amacıyla pullara rağbet gösterdikleri belirtildi. Bazı bankalar da amblemlerini içeren figürlerle özel pullar hazırlattı. Turizm bölgelerindeki bazı oteller ise geniş müşteri kitlesine ulaşabilmek için posta pullarının reklam aracı olarak değerlendirdi.

KİŞİSEL PUL NASIL BASTIRILIYOR ?

PTT Genel Müdürlüğünün kişisel posta pulu bastırma uygulamasından yararlanmak isteyenlerin, online olan bir PTT işyerine giderek, Kişisel Pul Sözleşmesi imzalaması ve pulun üzerinde yer alacak objeyi teslim etmesi gerekiyor.

PTT Genel Müdürlüğü, söz konusu objeyi bir hafta içerisinde pullara yerleştirerek, müşterilerine veriyor. Kişisel pul uygulamasından yararlanmak isteyenlerin en az 250 adet pul bastırması gerekiyor. Genel Müdürlük, 250-1000 arası pul basımı için tanesine 1.5 TL, 1000-5000 arası için tanesine 1.25 TL, 5 bin 50 ve üzeri için tanesine 1 TL ücret alıyor. 50 adetlik bloklar halinde basılan pullar normal gönderilerde kullanılan pullar gibi 60 kuruş üzerinden değerlendiriliyor.

sivas PTT pul resim özel gün
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dişi Düve Kesimine Yasak
Dişi Düve Kesimine Yasak
PTT'den kişiye özel pul...
PTT'den kişiye özel pul...