Advert

C.Ü'nün imar sorunu çözüldü

Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, Cumhuriyet Üniversitesi yerleşkesinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Yıldız, aynı zamanda Cumhuriyet Üniversitesinde yaşanan imar sıkıntısını giderildiğini, Vakıf borçlarının yarısını ödediklerini aktardı.

C.Ü'nün imar sorunu çözüldü
Bu içerik 699 kez okundu.

Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Âlim Yıldız, Cumhuriyet Üniversitesinin imar planının olmadığını, yeni imar planı yapıldığını ve resmi hüviyete kavuşturulması için işlemi başlattıklarını söyledi.

Cumhuriyet üniversitesi yerleşkesinde ve çevresinde değişiklikler yaptıklarını belirten Yıldız: “Üniversite yerleşkesinin güvenlik sıkıntısını gidermek için çalışmalarımıza hız verdik. Rektörlük girişindeki nizamiye tam kapasite çalışmaya başladı. Güvenlik kameraları yerleştirildi. Tüm geçen araçların fotoğrafları çekilerek kamera kayıt sistemi ile kayıt altına alınıyor. Aracın cinsinden, içindeki kişilerin görüntüsüne varıncaya kadar kaydediliyor. Aracın hızı, giriş ve çıkış saati dahil kayıt altına alınıyor” dedi.

Yabani hayvanların girişlerine engel olmak için kış öncesi başlayıp kışın ara verdikleri duvar çalışmalarının da bitme noktasına geldiğini aktaran Yıldız: “Güvenlik personellerimizin eğitimlerini tamamlayarak kritik noktalardaki güvenliklere ağırlık verdik.Yol genişletme faaliyetleri kapsamında ömrünü bitirmiş ağaçlar temizlenerek, diğerleri ise ağaç sökme makinaları ile taşınarak yol genişletme çalışmaları devam etmekte.Rektörlük civarında hummalı bir peyzaj ve çevre düzenlemesi yapmaktayız.Kampüs içerisinde ihtiyaç olan yerlere araç park alanları oluşturarak, kaldırım ve peyzaj çalışmalarını ilgili daire başkanlıklarım yapmakta.1994 yılından beri üniversite sunucuları üzerinde çalışan kurumsal e-posta servisimiz Micrososft Office 365 platformuna taşındı, Böylelikle öğretim elemanları, öğrenciler ve idari personelimiz Microsoft Office Word, Excel, PowerPoint, OneDrivefor Business, Outlook, OneNote, Access ve Publisher programlarını kullanma hakkına ücretsiz erişiyorlar. Ayrıca, her personel ve öğrenci OneDrive üzerinde 1 TB depolama alanına, 50 GB posta kutusu kapasitene sahip olduklarından bu sayede tüm dosyalarına internet bağlantısı olan her yerden erişebiliyorlar” ifadelerini kullandı

BORCUN YARISI BİTTİ

Cumhuriyet Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren Vakıfla ilgili bilgi veren Alim Yıldız: “Vakfın borçları geçmiş toplantılarda gündem teşkil ediyordu. Borcun yarısı bitti. Geri kalan kısmı da önümüzdeki dönemde bitirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Bir taraftan borç ödenirken diğer taraftan 150 ye yakın ihtiyaç sahibi öğrenciye düzenli olarak burs verdiklerini de aktaran Yıldız: “Her Salı ve Cuma günü şehit yakınları ile gazi ve gazi yakınlarımızın tedavileri Üniversite Hastanemizde yapılmakta. İşte bu özel misafirlerimizden 35 kişiye vakfımızca öğle yemeği ikram edilmekte. İlçelerimizden eğitim için üniversitemize gelen ve kalacak yer problemi olan 34 öğrencimizin konaklamasını vakfımız karşılamakta. Vakfımıza bağlı okullarımızda okuyan şehit ve gazilerimizin çocuklarının eğitim masrafları vakfımızca karşılanmakta.Vakfımız diğer taraftan sosyal etkinliklerde de görev üstlenmekte. Örneğin Down Sendromu çocuklarımıza eğlence programı düzenledi. Üniversitemiz Proje Destek Ofisimizin düzenlediği “Benim Bir Fikrim Var” ödüllü proje yarışmasına sponsor oldu. Üniversitemiz Hastanesi Psikiyatri servisinde kalan hastalarımızın günlük içme su ihtiyaçları vakfımız tarafından karşılanmakta” şeklinde konuştu.

sivas rektör Alim yıldız imar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sivas'ın stratejik planını öğrenciler sergiledi
Sivas'ın stratejik planını öğrenciler sergiledi
Tüdemsaşda görev değişimi
Tüdemsaşda görev değişimi